Starostlivosť o obojky a popruhy Eli´ s fantasy™

Viete ako sa správne starať o obojky a popruhy Eli´ s fantasy™ ?

Vybrali ste si u nás na e-shope obojok Eli´ s fantasy™? A viete ako sa o obojky a popruhy správne starať? Lebo starostlivosť o obojky i popruhy Eli´ s fantasy™ je dôležitá pre ich životnosť a funkčnosť. Preto uvádzame pár rád.

Berte prosím na vedomie, že obojky Eli´ s fantasy™ sú na mimoriadne príležitosti. Tak ako aj spoločenské šaty nie sú vhodné na celodenné a nepretržité nosenie, tak aj obojok Eli´ s fantasy™ je určený na skrášlenie Vášho domáceho miláčika vo výnimočných chvíľach.

Starostlivosť o obojky a popruhy Eli´s_obojky_popruhy_postroje

Materiál obojkov
a popruhov Eli´ s fantasy™

Eko koža

Eko koža – Ide o pevný materiál, ktorý pri neustálom styku s vlhkým prostredím a soľou môže popraskať. Oproti pravej koži sa ľahšie oderie. Preto pri nadmernom zaťažení, častom ohýbaní, či nepretržitom nosení môže prasknúť a odrieť sa. Odporúčame preto eko kožu najmä s trblietkami veľmi nenamáhať a čistiť iba vlhkou handričkou. Nie pod prúdom vody.

Starostlivosť o obojky a popruhy Eli´s_eko_koža_obojok

Koženka

Koženkové pásiky pre uchytenie písmen – koženka je veľmi náchylná na oder. Pri navliekaní písmen alebo ozdôb dbajte na to, aby ste pásik nepoškriabali. Navliekanie/ vyvliekanie písmen a ozdôb Eli´ s fantasy neodporúčame robiť často. Pásik sa tak môže rýchlo znehodnotiť popraskaním, odretím či dokonca pretrhnutím.

Starostlivosť o obojky a popruhy Eli´s_koženkový_pásik_písmená

Koža

Koža – kožené obojky Eli´ s fantasy majú najpevnejšiu štruktúru a teda vydržia najviac. Avšak ani v tomto prípade neodporúčame neustále, nepretržité nosenie na Vašom maznáčikovi. Opakovaným zapínaním, rozopínaním, či ohýbaním sa môže poškodiť aj kožené prevedenie obojku.

Starostlivosť o kožu:

– pri znečistení očistiť suchou mäkkou handrou alebo kefkou

– ak je koža veľmi znečistená, je možné ju umyť navlhčenou handričkou, koža však nesmie presiaknuť vodou

– ak potrebujete kožený obojok Eli´ s fantasy vysušiť, nikdy tak nerobte na priamom zdroji tepla, ale nechajte ho vysušiť pri izbovej teplote, aby koža nepraskla

– v žiadnom prípade nepoužívajte na kožené výrobky chemické čističe

– nevystavujte kožu priamemu žiareniu, či zdroju tepla, inak môže dôjsť k zmene farby alebo popraskaniu

Mäkký flis na obojkoch Eli´ s fantasy.

Aby ste predišli jeho trvalému znečisteniu a poškodeniu, starajte sa oň pravidelne. Flis na obojku je potrebné očistiť suchou handričkou alebo mäkkou kefkou aspoň raz za mesiac. Pri nadmernom znečistení je možné flis utrieť vlhčenou handričkou bez použitia chemických prípravkov. Pri nadmernom ohýbaní (nešetrnej manipulácii), ale aj po únave materiálu, na ktorom je flis uchytený sa môže stať, že flis sa z obojku Eli´ s fantasy môže odlepiť. Preto je veľmi dôležité sa správne starať aj o vrchný materiál obojku.

Váš team Eli´ s fantasy