Škola hrou :-)

Milí rodičia a kamaráti!

Škola bola a je veľmi dôležitá pre každého z nás. Učíme sa nielen v detskom veku, ale po celý život. Vždy nás vie niečo prekvapiť a musíme sa raz za čas naučiť nové veci aj v dospelosti.

Ale ako to bolo s Vami v detskom veku? Ako to zvládajú Vaše ratolesti? Každý má nejaké obľúbené predmety a potom predmety, ktoré odkladá na učenie na neskôr.

Tak isto to má aj Eli. Baví ju prvouka a výtvarná výchova. Za to matematika a slovenčina nepatria medzi jej obľúbené predmety. Preto si našla spôsob, ako si to pri učení uľahčiť.

Rada sa s Vami o to podelí.

Eli s kamoškami sa hrali na školu a vymýšľali matematické príklady.
Výsledky – číslice si navliekli na náramok.
Celý deň si opakovali čísla a základné príklady a pritom sa hrali.
Postupne sa naučili všetky čísla a základné príklady.

Neviete si zapamätať nejaké slovo ako sa správne píše?
Eli si navliekla na prsteň písmeno, ktoré jej robilo problém.
Keď si nevedela spomenúť, pozrela sa na prsteň a hneď si spomenula.
Postupne sa naučila celú abecedu.

Odvtedy je abeceda a počítanie pre ňu to najzábavnejšie a do školy chodí s radosťou.

Eli vie, že už J.A.Komenský pred 400 rokmi prišiel s metódou výučby „škola hrou“ ale aj keď je táto metóda už dlho celosvetovo uznávaná nie je skoro vôbec využívaná. Taktiež Eli chápe, aká je ťažká, náročná a veľa krát nie jednoduchá práca učiteľa s deťmi, preto chcem aj touto formou podporiť uľahčenie najmä pri výučbe prvého ročníka kde si deti problematicky zvykajú na prechod od hry k povinnostiam.

Pomocou produktov Eli´s fantasy môžete hravou a jednoduchou formou učiť deti skladať slová alebo mená ktoré môžu mať aj na náramkoch priateľstva kedykoľvek ich meniť dopĺňať ako aj sa hravou formou učiť počítať. Chceš sa aj ty naučiť počítať a písať zábavne? Všetko nájdete na našej stránke elisfantasy.sk ako aj na našich edukatívnych videách na youtube kanáli Eli´s fantasy.

Škola hrou s Eli´fanatsy