Ako vybrať náramok?

Pred objednaním náramku musíte vždy myslieť na to, ako často budete náramok nosiť.

Pripomeňme si niekoľko vecí:

Bižutéria je lacná a pekná, má však nevýhody

Bižutéria nie je vhodná na každodenné nosenie. Pri nosení každý deň sa totiž môže zanášať, časom stratí svoj lesk, či sa vyšúchať. Neodporúča sa takýto náramok nosiť pri športe, kúpaní, namáhavej aktivite či práci s chemickými prostriedkami. Tieto šperky tiež vždy uschovávajte na tmavých miestach, najlepšie v krabičke alebo nepriehľadnom vrecúšku. Keďže my v Eliss myslíme vždy na vaše pohodlie, bižutéria vám vždy príde v štýlovom tmavom vrecku, aby sme nemuseli premýšľať, kde šperk skladovať. Bižutériu teda odporúčame iba v prípade, že náramok nosíte iba príležitostne.

Striebro – stávka na istotu

Strieborný náramok je možné nosiť aj každý deň. Treba však brať na vedomie, že striebro je pomerne mäkké a nie je možné ho nosiť tam, kde môžete s náramkom zavadiť. Neodporúčame nosiť strieborné náramky v prípade, ak je vaša činnosť spojená s namáhavou prácou alebo s prácou s chemickými prostriedkami. Je to z dôvodu, že pri namáhavej činnosti môže aj pot či nadmerné namáhanie materiálu spôsobiť nechcené poškodenie. Chemické prípravky nesvedčia žiadnemu šperku, už vôbec nie striebru. Nemôžeme zabudnúť na prirodzenú vlastnosť všetkých strieborných šperkov – po čase začnú trochu tmavnúť. Vtedy vyhľadajte predajný stánok Eliss (Trenčín, OC Laugaricio), kde vám šperk radi vyčistíme, alebo skúste nasledovnú fintu:

Budete potrebovať misku (nekovovú), alobal, sódu bikarbónu alebo prášok do pečiva a vodu. Vodu si ohrejte na cca 80°C , pridajte polievkovú lyžicu sódy alebo prášku na pečenie a rozmiešajte. Šperk po vložení do roztoku po chvíľkach otáčajte a za približne tri minúty je hotovo. Stačí poriadne poutierať s mäkkou handričkou a šperk je opäť ako nový!

Tip nakoniec : určite do roztoku nepridávajte citrón, ocot, pivo alebo iné zásadité, či kyslé látky.

Univerzálny materiál pre náramok: chirurgická oceľ

V našej ponuke nájdete aj náramok z chirurgickej ocele. Všeobecne platí, že chirurgická  oceľ je najľahšia na ošetrovanie. Je vhodný na každodenné nosenie, nie však pri veľkej námahe alebo pri práci s chemikáliami.  Stále sa totiž môže pokaziť zapínanie náramku, ktoré je veľmi citlivé na akúkoľvek námahu či styk s chemikáliami.

Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli pri výbere náramku! Našim cieľom je spokojný zákazník, preto nič nezamlčiavame a pri každom produkte je určený materiál, z čoho je vyrobený. Preto myslite na týchto pár rád pri výbere vášho nového krásneho šperku.

Pozrite si širokú ponuku náramkov pre deti